Domov mládeže je součástí Střední školy hotelnictví a gastronomie, který řídí ředitel školy. Zabezpečuje žákům a studentům ubytování, výchovně vzdělávací činnost navazující na výchovně vzdělávací činnost školy, zajišťuje stravování, které je možno dohodnout s firmou  Ecolandia. Celodenní stravování žáků je zajištěno v prostorné jídelně, která je součástí areálu školy. Na oběd je nabízen výběr ze tří jídel, z toho jedno bezmasé. Jídelníček je vždy sestavován na čtrnáct dní dopředu.

Domov mládeže nabízí pomoc při rozvíjení zájmové činnosti a vytváří podmínky pro přípravu na vyučování. Žáci ubytovaní v Domově mládeže jsou z větší části žáky naší školy, v případě volných míst na ubytování jsou neobsazená místa nabídnuta žákům a studentům středních a vyšších odborných škol. 

domov mladeze pokojDomov mládeže je součástí areálu školy, je umístěn ve druhém patře budovy zvané Nový Wagner. Nabízíme ubytování studentům středních a vyšších odborných škol. Kapacita domova je 34 studentů, což umožňuje individuální přístup a rodinné prostředí. Vnitřní řád domova mládeže se řídí zákonem 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním a vyšším odborném vzdělání a jiném vzdělání (školský zákon) a prováděcí vyhláškou č. 108/2005 Sb., o školských výchovných a ubytovacích zařízeních a školských účelových zařízeních.  

Domov mládeže plní úlohu školské služby, která doplňuje a podporuje vzdělávání, současně zabezpečuje výchovu, ubytování. Hlavním úkolem všech pedagogických pracovníků je zajistit ubytovaným co nejlepší podmínky ke studiu a zároveň vytvořit pro studenty takové prostředí, které by v tom nejlepším smyslu odpovídalo prostředí domácímu.

domov mladeze kuchynkaUbytování je na dvojlůžkových pokojích, které jsou vybaveny zakázkovým nábytkem s připojením na wi-fi síť. Sociální zařízení je společné na chodbě. Ubytovaní mohou využívat v rámci domova mládeže  místo s TV, kuchyňku, společenskou místnost (jídelna).

Své zájmy mohou dále žáci rozvíjet ve sportovním kroužku nebo kroužku odborných dovedností, které jsou vedeny našimi pedagogickými pracovníky. Pro žáky jsou během školního roku organizovány různé kulturní a sportovní aktivity.
Ceník ubytování naleznete zde

Výchovné poradenství na DM

Přihláška do domova mládeže


 

Pokud jste se rozhodli pro náš domov mládeže:

Originál přihlášku si můžete stáhnout na stránkách školy, v cekci dokumenty, přihláška na DM – po vyplnění a podepsání zašlete nebo osobně doručte na adresu Domova mládeže:

Střední škola hotelnictví a gastronomie  SČMSD Praha, s.r.o.,
Slavětínská 82, 190 14 

 

Ještě jste se nerozhodli?

Domluvte si osobní návštěvu domova mládeže:
Roman Kosík – vedoucí vychovatel  281 012 116, mobil: 732 799 561
e-mail : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.