Školní kolo Španělské olympiády

Školní kolo Španělské olympiády

Dne 27. února 2025 se na naší škole uskutečnilo historicky první školní kolo Španělské olympiády. Soutěž, jejímž cílem je podpořit studenty ve studiu španělského jazyka a rozvíjet jejich komunikační dovednosti, přilákala celkem šest účastníků.

Olympiáda se skládala ze tří částí – poslechu s porozuměním, gramaticko-lexikálního testu a ústního projevu. Studenti postupně prokázali své znalosti a schopnosti ve všech těchto oblastech. Nejvyššího bodového hodnocení dosáhl Erik Hála, který se tak stal vítězem školního kola. Z organizačních důvodů se však krajského kola nemůže zúčastnit, a proto naši školu v krajském kole bude reprezentovat Eliška Novotná, která obsadila druhé místo.

Vítězové obdrželi diplomy a malé odměny, přičemž si všichni účastníci odnesli certifikát o účasti. Děkujeme všem studentům za skvělý výkon a Elišce přejeme hodně štěstí v krajském kole!

Bc. Markéta Hlásková
vyučující španělského jazyka